Mexický naháč

Jak již název plemene napovídá, pocházejí tito psi z Mexika. U naháčů byl růst srsti chovem záměrně potlačován a v Mexiku byla osrstěná štěňata utrácena. V dnešní době jsou však tito dříve nežádoucí jedinci opět registrováni a zapisováni i do plemenných knih jako Mexický naháč.

 

Charakter Mexického naháče

Co se povahy týče, jsou mexičtí naháči psi šťastní a veselí, nebojácní, působící spíše klidným a vyrovnaným dojmem. Vrčí a vyjí pouze tehdy, jsou-li vyprovokováni. Zároveň jsou to zvířata ostražitá a inteligentní.

 

Jak vypadá Mexický naháč

Jejich základním znakem je úplná či téměř úplná absence srsti. Končetiny jsou štíhlé, krk je svým půvabem přirovnáván ke krku antilop, pohyby ladné a celkově působí tito psi velmi harmonickým dojmem. Vůči lebce má mexický naháč čenich proporčně poněkud delší, pysky perfektně kryjí zuby. Z očí má vyzařovat inteligence, životní elán, ušlechtilost a věrnost. Obě oči musí mít stejnou barvu. Vzhled těchto psů korunují velké a elegantní uši. Jejich ozdobou je pak vesele nošený ocas, který může být lehce osrstěný.

 

Jak na kůži Mexického naháče?

Pohlazení mexického naháče je velmi příjemné, neboť jejich pokožka je jemná, teplá a měkká. Je však též velmi náchylná k poranění, proto se při uznávání standardů náhodné jizvy netrestají. Tito psi jsou většinou téměř úplně lysí. Řídké chomáče krátké srsti obvykle nalézáme jen na temeni a v týle, na tlápkách a konci ocasu.